August 16, 2022
Portali Shprehja

Videoja e Real Madridit duke u talluar në fushë me Juventusin bëhet virale: është gjithçka zhgënjyese (PAMJET)

Humbja e Juventusit ndaj Real Madridit në ndeshjen miqësore që mbylli turneun amerikan të bardhezinjve, vuri në pah disa mangësi në skuadrën e Massimiliano Allegrit. Trajnerit të Livornos sigurisht që iu desh të përballej me dëmtimin e Paul Pogba, i cili ndryshoi tërësisht planet e tij dhe gjithashtu ato të Zonjës së Vjetër në merkato. Por stafi sigurisht që duhet të përmirësohet. P

ër një ekip që synon të rifitojë Scudetton dhe të arrijë në fund të Ligës së Kampionëve, disa imazhe lëndojnë vërtet.

Ajo që ndodhi në Pasadena dhjetë minuta nga fundi është në fakt e pabesueshme dhe nënvizon nevojën që Juventusi të ndërhyjë urgjentisht në merkato. Në një video të shpërndarë në rrjetet sociale, shfaqet një moment i ndeshjes ku Real Madrid tallet me disa lojtarë të Juventusit, veçanërisht me të rinjtë, të cilët hynë në pjesën e dytë dhe kur ndeshja tashmë kishte përfunduar.

Spanjollët organizojnë një lloj dem poshtërues për një ekip prestigjioz si Juventusi, i cili nxjerr në pah boshllëqet e mëdha në stafin e bardhezinjve. Në minutën e 81-të imazhi që del është i një Juventusi të paaftë për t’u përballur me kundërshtarët.

VIDEO

Ancelotti dhe Allegri bënë disa zëvendësime duke futur linjat e dyta në pjesën e dytë. Por ndryshimi është i madh. Ish-trajneri i Milanit dhe Napolit dërgoi në fushë Nacho, Rudiger, Lucas Vazquez, Tchouameni, Camavinga, Ceballos, Asensio dhe Hazard.

Emra të respektueshëm që me siguri do t’i bënin pronarët në Juventus si në çdo ekip tjetër të Serie A që do të arrinte Scudetto-n. Nga ana tjetër, trajneri i Livornos e la të pushojë pronarin e tij të njëmbëdhjetë, duke i lënë vend të rinjve të kalibrit të Cudrig, Rovella, Aké, Soulé dhe Barbieri me Pinsoglio, Rugani dhe Cuadrado të ndryshëm që hynë me ta.

Niveli teknik i lojtarëve spanjollë është i jashtëzakonshëm dhe në një moment Reali largohet nga zona e penalltisë duke bërë 30 pasime para se bardhezinjtë të arrinin të rikuperonin topin. Real Madridi ruan topin për një minutë e 15 sekonda.

Juventus e rikuperon topin por pas vetëm 4 sekondash e humb sërish. Imazhi emblematik përfaqësohet nga gjesti i Rovelës i cili ngre krahët në shenjë dorëzimi. Ish Genoa, pasi e ka rikuperuar topin, ia servir atë Aké, i cili megjithatë e humb sërish duke detyruar gabimin e mesfushorit të Juventusit.

Një imazh zhgënjyes si nga ana e Realit, kur ata e bëjnë atë posedim të vazhdueshëm të topit duke dhënë ndjenjën e epërsisë, dhe krahasuar me Juventusin që aspiron atë nivel, por që tani duket se është aspak larg asaj situate. Rruga duket se është përsëri përpjetë.

.

Të Ngjajshme

Klopp ngre alarmin: Askush nuk pyet për lojtarët, po përplasemi me murin. Kjo është çmenduri

admin

Guardiola “lë pa tekst” Barcelonën; kërkon shifrën stratosferike për Bernardo Silvën

admin

Heshtje në Anfield, Zaha ndëshkon Të Kuqtë me një Golazo (Pamjet)

admin

Leave a Comment