January 23, 2021
Portali Shprehja

Virusi, 109 raste të reja dhe 3 viktima

Në 24 orët e fundit janë kryer 1486 teste për COVID-19 dhe prej tyre 109 kanë rezultuar pozitivë.
Rastet sipas qyteteve:
-Shkup 40
-Kumanovë 10
-Shtip 3
-Prilep 12
-Tetovë  6
-Strugë 4
-Manastir 6
-Ohër 7
-Kavadar 3
-Gostivar 2
-Strumicë 2
-Kriva Pallanka 2
-Probishtip 1
-Pehçev 1
-Vinicë 2
-Dellçev 1
-Shën Nikoll 1
-Kërçovë 4
-Resnjë 1
-Negotinë 1
Po ashtu në 24 orët e fundit janë regjistruar edhe 3 viktima nga COVID-19. Bëhet fjalë për një pacient 64-vjeçar nga Kërçova, një 61-vjeçar nga Shkupi dhe një paciente 7-vjeçare nga Makedonski Brod. Janë shënuar edhe 89 të shëruar.

Të Ngjajshme

ASH-AAA: “Shtetësia.mk” është e sigurt dhe e suksesshme

admin

Një burrë u gjet i vdekur në ujërat e Pçinja afër Katlanovës

admin

Dislokimi i kazinove, akoma asnjë zgjidhje nga pushteti

admin

Leave a Comment