January 18, 2021
Portali Shprehja

Viti, një person grabit një veturë dhe aksidentohet me Policinë e Kosovës

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person në Viti, pasi që i njëjti dyshohet se ka grabitur një veturë.

Në njoftim thuhet se personi i dyshimtë gjatë përpjekjeve për t’i ikur Policisë së Kosovës, ka goditur një automjet të udhëtarëve dhe më pas edhe automjetin zyrtar të Policisë, transmeton Telegrafi.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar i cili kishte grabitur veturën e viktimës mashkull kosovar, pas informatës një njësi policore i është vënë në ndjekje për ta ndalur të dyshuarin dhe i njëjti gjatë përpjekjeve për t’i ikur ndaljes së tij, ka goditur një automjet të udhëtarëve dhe më pas edhe automjetin zyrtar të Policisë së Kosovës. Si pasojë e aksidentit përveç dëmeve të vogla të automjeteve, lëndime kanë pësuar drejtuesi i automjetit zyrtar si dhe një pasagjere femër kosovare. Të lënduarit kanë marrë tretman mjekësor dhe më pas janë liruar”, thuhet në njoftim.

Policia bën të ditur se në lidhje me rastin është konfiskuar automjeti i grabitur, ndërsa i dyshuari është dërguar në mbajtje për rastin vjedhje grabitqare. /Telegrafi/

.

Të Ngjajshme

Dy të vdekur në aksident komunikacioni në Ponoshec të Gjakovës

admin

Sekuestrohet substancë narkotike në Fushë Kosovë, arrestohet një person

admin

Zjarri përfshinë zyrën e arkivit në stacionin policor në Drenas

admin

Leave a Comment