December 3, 2022
Portali Shprehja

Vladimir Putin ka mbi 14 miliardë euro në shtetin afrikan në rast se i duhet të largohet nga Moska

Vladimir Putin ka fshehur miliarda euro para dhe ar në një vend afrikan në rast se duhet të largohet nga Rusia.

Vlera totale e fondit të arratisjes së tij të fshehur në “magazinat nëntokësore” në vendin pa dalje në det raportohet si 14.08 miliardë euro, raporton themirror.

Thuhet se është nën mbrojtjen e ngushtë të kompanisë ushtarake private Wagner – një ushtri mercenare ruse e cila është besnike ndaj Putinit – në Republikën e Afrikës Qendrore.

Wagner është gjithashtu vendimtar për luftën e 70-vjeçarit në Ukrainë, pasi ka rekrutuar dhjetëra mijëra mercenarë dhe i ka dërguar në vijën e frontit.

.

Të Ngjajshme

Pse zgjohemi me dhimbje koke në mëngjes?

Pushteti lavdërohet për ulje të çmimeve, por situata nëpër dyqane është krejt ndryshe

Taravari: S’kemi ftesë për hyrje në Qeveri

Leave a Comment