3.7 C
Skopje
December 11, 2019
Informacione Rajoni dhe Bota

Vlora Çitaku tregon se cili lojtar ia fitoi zemrën sot

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, ka treguar futbollistin e saj të preferuar pas ndeshjes mes Kosovës dhe Anglisë në stadiumin “Fadil Vokrri” për kualifikimet në Euro 2020.

Çitaku, e cila sot gjendej në stadium për ta shikuar ndeshjen në të cilën Kosova u mposht 0 me 4 nga anglezët, e ka vlerësuar më së shumti paraqitjen e mbrojtësit të majtë të kombëtares, Benjamin Kololli.

Çitaku në llogarinë e saj personale në rrjetin social Twitter, ka thënë se Kololli e ka fituar edhe zemrën e saj.

“Ai luajti me zemër dhe e fitoi zemrën time”, ka shkruar Çitaku. /Lajmi.net/

Artikuj të ngajshëm

Xhemajl Selmani: Shëndetësia dhe arsimi në grevë paralajmëruese për Ligjin e Pagave

shprehja

Pendarovski: Anëtarësimi në NATO në tre mujorin e parë të 2020

shprehja

Biznesmeni kumanovar që me firmat e tij realizoi të ardhura prej 100 milionë eurove

shprehja