December 4, 2021
Portali Shprehja

VMRO-DPMNE-ja aktualisht nuk e dëshiron pushtetin

Kreu i PDSH-së, Menduh Thaçi në paraqitjen e tij të sotme në ClickPlus në TV21 tha se ai vlerëson se VMRO-DPMNE-së nuk i konvenon që aktualisht të merr pushtetin.

“Siç e shoh VMRO-DPMNE-në dhe Mickoskin. Bindja ime e sigurt është që ai nuk e don; qeverisjen tash. Ata duan zgjedhje të rregullta. Ata duan qeveri teknike, me kryeministër mundësisht shqiptar”, tha mes tjerash Thaçi.

Tact Watches

Të Ngjajshme

Mickoski i shqetësuar: Zaev mund të nënshkruaj edhe një marrëveshje të re me Bullgarinë

admin

Në fundjavë do të mbahet seanca e qeverisë për buxhetin

admin

Despotovski kandidati i katërt për kryetar të LSDM-së

admin

Leave a Comment