October 6, 2022
Portali Shprehja

VMRO-DPMNE: Kushtetuta mund të interpretohet vetëm nga Gjykata Kushtetuese, nisma e referendumit nuk është antikushtetuese

Deputetja e VMRO-DPMNE-së, Dafina Stojanovska në konferencën e saj për media tha se iniciativa për referendum nuk është në kundërshtim me Kushtetutën dhe se organi i vetëm që mund ta interpretojë Kushtetutën është Gjykata Kushtetuese, e jo kryetari i Kuvendit.

.

Të Ngjajshme

MekGregor: Do të bëj rikthimin më të madh në historikun e sportit

Reperi i njohur, Bardhi ka paralajmëruar se është drejtë finalizimit të projekteve të reja

Si e zgjidhin kinezët problemin e automjeteve të parkuara pa leje?

Leave a Comment