May 28, 2022
Portali Shprehja

VMRO-DPMNE: Vetë Kovaçevski është i vetëdijshëm se nuk mund ta nxjerrë vendin nga kriza, le të mos e dëgjojë Zaevin, të pajtohemi për datën e zgjedhjeve

Maqedonia është në disa kriza, një krizë energjetike e shkaktuar nga krimi dhe paaftësia e zyrtarëve energjetikë dhe qeveritarë, dhe një krizë ekonomike e shkaktuar nga planifikimi i parakohshëm, paaftësia dhe krimi“- tha ai, transmeton InfoShqip.

Të dyja krizat e mëdha janë rezultat i LSDM-së dhe BDI-së. Dhe nuk mund të jenë zgjidhje. Ata nuk e dinë pse dhe nuk kanë një plan. Në sektorin e energjetikës kemi gaz të shtrenjtë, derivate të shtrenjta, sepse qeveria nuk e ka pranuar propozimin e VMRO-DPMNE-së për uljen e akcizës për 50%, shtrenjtimin e energjisë elektrike dhe mungesën e prodhimit vendor që kompensohet me importe ekstra të shtrenjta.

Tact Watches

Kovaçevski nuk duhet ta dëgjojë Zaevin, i cili ka interes të kalojë një periudhë të gjatë nga largimi i tij me shpresën se krimi i tij do të harrohet dhe të pranojë zgjedhjet e parakohshme parlamentare.

Nga data e marrëveshjes deri në datën e ngjarjes, VMRO-DPMNE ofron edhe 4 ekipe ekspertësh të cilët do ta ndihmojnë shtetin të përballet me pasojat e krizës./InfoShqip.com

.

Të Ngjajshme

”Levica”: Inspektime për flamurin shqiptar në stadiume dhe përmendoren e Xhemë Gostivarit

admin

Arrestohen dy shpërndarës të drogës në Shkup

admin

LSDM: Gjashtë nga shtatë të dyshuarit në “Parcela kriminale” janë në lidhje me VMRO-DPMNE-në dhe Mickoskin

admin

Leave a Comment