June 23, 2021
Portali Shprehja

VMRO i sposton protestat te Ministrisë e Jashtme

VMRO-DPMNE-ja protestat sot i vazhdoi para Ministrisë së Jashtme. Deputeti Antonio Milloshovski, tha se pikërisht ky institucion është përgjegjës për negociatat me Sofjen dhe kishte premtuar çeljen e negociatave me Bashkimin Evropian. Ai i bëri thirrje qeverisë që të zbardh marrëveshjen me Bullgarinë. VMRO-ja gjatë fundjavës do të protestojë në Manastir.

 

Bëjmë thirrje tek institucionet, posaçërisht deri tek Zaev, Dimitrov dhe Osmani, të paraqiten në Kuvend, si shtëpi ku ndodhen të zgjedhurit e popullit dhe atje, përmes deputetëve, ti njoftojmë qytetarët dhe opinionin se për cilat anekse plotësuese negociohet lidhur me Marrëveshjen me Bullgarinë. Por edhe pse opinioni u mashtrua në vitin 2017 se Marrëveshja me Bullgarinë i ka zgjidhur të gjitha kontestet maqedonase-bullgare dhe e ka hapur rrugën drejtë BE-së- deklaroi  Antonio Milloshovski, deputet i VMRO-DPMNE-së.

.

Të Ngjajshme

Dasmat dhe ahengjet tjera në ambiente të mbyllura, Bekteshi: Kjo nuk varet vetëm nga Ministria  e Ekonomisë

admin

Filipçe: Po përgatiten protokolle që nxënësit në shtator të kthehen në shkollë

admin

Rama: Për shqiptarët dielli lind aty ku perëndon

admin

Leave a Comment