4.3 C
Skopje
December 10, 2019
Informacione Vendi

Voglushi nga Lagja e Trimave në Kumanovë i dhuroi këpucët e tij për fëmijët në Shqipëri

Edhe shqiptarët e Kumanovës ishin mobilizuar për të ndihmuar familjet e shumta të prekura nga tërmeti shkatërrimtar që goditi Shqipërinë javën e kaluar. E në Lagjën e Trimave të këtij qyteti, një vogëlush katërvjeçar, Andi Miftari, ka dhuruar këpucët e tij për fëmijët në Shqipëri. Ky veprim i tij me siguri do të gëzojë ndonjë moshatarë të tij. /Gazeta Lajm/

Artikuj të ngajshëm

Skandal në Maqedoni: Profesori ka kërkuar sek s ose 1.000 euro nga studentja, del emri dhe foto e tij!

shprehja

Rugova: Nuk lëshojmë pe për postin e presidentit

shprehja

Adili tregon vitin kur do të zyrtarizohet gjuha shqipe në Maqedoni

shprehja