May 17, 2021
Portali Shprehja

Votoni Edi Ramën në zgjedhjet e 25 prillit – Iliria News Agency

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev iu ka bërë thirrje qytetarëve shqiptarë që në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit të votojnë për kryeministër Edi Ramën dhe kandidatin maqedonas Vasil Sterjovski.

“Në lisën e PS, mikut tim të dashur Edi Rama është edhe Vasil Sterjovski, një maqedonas dhe prej dy vitesh është pjesë e Parlamentit në Shqipëri. Dita kur Sterjovski u bë deputeti i parë maqedonas në Parlamentin shqiptar ishte historike. 25 prilli është gjithashtu një ditë e rëndësishme, dita kur ju do të votoni si maqedonas në Republikën e Shqipërisë që Vasili të vazhdojë misionin e tij për të përfaqësuar maqedonasit në Parlamentin e Shqipërisë. Ju bëj thirrje të gjithëve që në 25 prill të votoni numrin 12, të mbështesni Vasil Sterjovskin dhe Partinë Socialiste”, theksoi Zaev në një video-mesazh të postuar në rrjetet sociale nga Vasil Sterjovski, i cili prej dy vitesh është deputet në Kuvendin e Shqipërisë. VIDEO

Të Ngjajshme

Shefi i OKB-së thirrje për armëpushim të menjëhershëm mes Izraelit dhe Hamasit – Iliria News Agency

admin

Nëse zgjedhjet e 25 prillit për ju janë në rregull, jap dorëheqjen – Iliria News Agency

admin

Izraeli bombardon një qendër shëndetësore në Gaza – Iliria News Agency

admin

Leave a Comment