October 21, 2021
Portali Shprehja

Vucic nga kazerma e Rashkës: Nëse NATO nuk do të reagoj, do ta bëj Serbia- ata i kanë 24 orë kohë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vucic, është paraqitur në konferencë për media nga kazerma ushtarake në Rashkë, duke përdorur gjuhë kërcënuese ka thënë se nëse NATO nuk do të reagon, do të jetë Serbia që do të reagoj, përcjellë Gazeta Metro.

Vucic në paraqitjen e tij para mediave nga Kazerma e Rashkës, i cili ka me plotë pompozitet ka udhëtuar me helikopter nga Beogradi.

Ai ka përdorur gjuhë kërcënuese, duke thënë se nëse NATO nuk reagon, Serbia do të hy me trupat e saj ushtarak në Kosovë.

“Vucic tha se nuk do të hyjë me trupa të saj në Kosovë por do të presin 24 orë në rast të përndjekjes. Nëse NATO nuk do të reagoj Serbia do të reagoj.”

Ai shtoi se ka biseduar me Lajcak dhe ia ka thënë atë se çfarë mendon./gazetametro.net

Të Ngjajshme

Labi i kërkon Albinit ta bëj ministër të Shëndetësisë

admin

Tahiri: E turpshme deklarata e presidentes për vettingun, kjo qeveri nuk ka ide e as formulë për këtë proces

admin

Thaçi dhe të tjerët lejohen që për disa çështje të apelojnë vendimin mbi mocionet që pretendojnë defekte në aktakuzë

admin

Leave a Comment