April 16, 2021
Portali Shprehja

Vuçiq falenderon Nigerinë për mosnjohjen e Kosovës – Iliria News Agency

Presidenti Aleksander Vuçiq, ka pritur në takim ambasadoren e Nigerisë, Eniola Olaitan Ajaji të cilën e ka falenderuar për mosnjohjen e Kosovës, shkruan pink.rs.“Presidenti Vuçiq falenderoi Nigerinë për respektimin e ligjit ndërkombëtar duke respektuar integritetin dhe sovranitetin e Serbisë duke mos e njohur pavarësinë e vetshpallur nga Kosova”, ka thënë Vuçiq.
Vuçiq është shprehur se pret që ambasada e Nigerisë të rihapet në Beograd.

“Ne presim që ambasada nigeriane të rihapet në kryeqytetin tonë, që ne të mund të kemi kontakte më të shpeshta me qëllimin për të shfrytëzuar mundësitë e mëdha për bashkëpunim”, ka thënë Vuçiq.

Të Ngjajshme

Ndërroi jetë valltari i njohur i Anamoravës, Zija Memeti (VIDEO) – Iliria News Agency

admin

Lauka:Shqiptarët janë aktualisht të pafuqishëm për ta bërë bashkimin kombëtar – Iliria News Agency

admin

Votoni Edi Ramën në zgjedhjet e 25 prillit – Iliria News Agency

admin

Leave a Comment