October 2, 2022
Portali Shprehja

Vuçiq flet për takimet në Brdo-Brioni: Nuk pati tensione, por vetëm qëndrime të ndryshme për Kosovën

Pas samitit të Procesit Brdo-Brioni, i cili po mbahet në Slloveni, presidenti serb, Aleksandar Vuçiq iu drejtua publikut. Ai tha se në këtë takim nuk ka pasur tesione, por vetëm dallime.

“Nuk ka pasur tensione, dallimet nuk janë tensione. Bisedimet kanë shkuar normalisht, nuk ka pasur tensione. Qëndrimi ynë për çështjen e Kosovës është i ndryshëm nga qëndrimi i vendeve të tjera, me përjashtim të përfaqësuesve serbë në Bosnje dhe Hercegovinë”, ka thënë Vuçiq.

Pas këtij takimi, presidenti i Sllovenisë Borut Pahor i bëri thirrje Bashkimit Evropian që ta përfundojë procesin e liberalizimit të vizave për Kosovën dhe Bosnjë-Hercegovinës t’ia japë statusin e shtetit kandidat./21Media

Të Ngjajshme

Zgjedhjet në Bosnjë-Hercegovinë, shteti që s’po del nga brishtësia!

admin

Grabitësit terrorizojnë familjen në Klos, marrin mijëra euro

admin

Sarrazin: Nuk do pranojmë një Republika Srpska në Kosovë

admin

Leave a Comment