February 8, 2023
Portali Shprehja

Vuçiqi sot e informon qeverinë serbe për bisedimet me pesë emisarët

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, sot do të marr pjesë në seancën e qeverisë serbe ku do të raportojë për negociatat me pesëshen perëndimore.

Vuçiq do të shkojë me ftesë të kryeministres serbe, Ana Bërnabiq.

Presidenti serb e cilësoi takimin me diplomatët e fuqive perëndimore si një nga ditët më të vështira për Serbinë.

Ai paralajmëroi konsultime duke shpresuar për unitet. “Ne do ta ruajmë dhe mbrojmë Serbinë”, tha ai.

Pas seancës, siç është paralajmëruar, presidenti do t’i drejtohet publikut, siç raporton RTS.

Të Ngjajshme

Kamberi: S’mund të ketë standarde të veçanta vetëm për pakicën ‘hyjnore’ në Kosovë

admin

Hapet konkursi për tre stadiumet në Durrës, Vlorë dhe Korçë, Rama: Do t’i kthejmë në qendra të reja qytetesh

admin

Hill: Asociacioni mund të formohet deri në verë

admin

Leave a Comment