18.8 C
Skopje
August 25, 2019
Offside

Vuloset fati i Perin, merr avionin për në Portugali

Rikthimi i Bufon te Juventusi ka gëzuar shumë tifozës të Juventusit. Megjithatë, ka dhe palë të dëmtuara nga kjo lëvizje e papritur. Portieri 26-vjeçar nuk ka zgjidhje tjetër përveç se të largohet nga kampionët e Italisë pas vetëm një viti qëndrim në Torino.

Sipas “Gazzeta Dello Sport”, Perin ka pranuar të huazohet për një vit te Benfika. Kampionët e Portugalisë kanë arritur marrëveshjen me Juventusi dhe ditën e nesërme pritet që portieri të prezantohet në Lisbonë.

Në marrëveshjen e rënë dakord mes palëve, Benfika ka të drejtën e blerjes përfundimtare të kartonit për 15 milionë euro, por që kjo të ndodhë, Perin duhet të tregojë sa vlen gjatë sezonit të ardhshëm në kampionatin portugez.

Artikuj të ngajshëm

VIDEO | Sterling zgjedh të festojë ndryshe, nuk i harron ish-tifozët

shprehja

Rikthim në vendlindje, futbollisti lë Liverpulin pas 204 ndeshjesh

shprehja

Dorëzohet Shkëndija, shet “yllin” e saj për 500 mijë €

shprehja