February 25, 2021
Portali Shprehja

Vushtrriasi në ndikim të alkoolit nuk zbaton urdhrat e personit zyrtar

Policia e Kosovës ka arrestuar një person pasi i njëjti nuk ka zbatuar urdhrat e ligjshëm te personit zyrtar.

Rasti ka ndodhur në rrugën “Tahir Sinani” në Vushtrri, të shtunën në ora 23:48.

“I dyshuari ka rezultuar se është në ndikim të alkoolit 1.42 promil”, thuhet në raport.

Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili rekomandon që pas intervistimit i dyshuari të lirohet në procedurë të rregullt. /Telegrafi/

 

.

Të Ngjajshme

Kryen vjedhje në vitin 2018, gjykata i dënon dy të akuzuarit me nga një vit burgim dhe 500 euro gjobë

admin

E goditi me grushte në kokë bashkëshorten, 20 ditë paraburgim ndaj të dyshuarit nga Kaçaniku

admin

Një person rrah katër të mitur në Zveçan

admin

Leave a Comment