December 4, 2021
Portali Shprehja

Wanda ka në dorë Icardin: ai ka nënshkruar një kontratë që mund ta fundosë dhe ta lërë pa asnjë qindarkë

Nëse dëshiron, Wanda Nara mund ta detyrojë Mauro Icardin të ndryshojë në mënyrë drastike stilin e jetës së tij.

Nëse dëshiron, mund të përpiqet vërtet ta prishë jetën e tij. Dhe mundësia që sulmuesi i Paris Saint-Germain të përfundojë në vështirësi financiare, duke marrë parasysh edhe pasardhësit (vajzat, Francesca dhe Isabella, të lindura nga martesa e dytë e gruas) dhe rrezikun e një rasti të dhimbshëm divorci, është gjithçka tjetër veçse kaq e largët.

Tact Watches

Këtë herë asgjë nuk ka të bëjë me thashethemet e shfrenuara, të shthurura, për puthjet dhe përkëdheljet që nuk jepen, marrëdhëniet e pa konsumuara, ethet e dashurisë, bashkëfajësia e padyshimtë në flirtin me futbollistin me Eugenia La China Suarez…

Dokumentet kanë të bëjnë me të, klauzolat që gjurmojnë kuadrin kontraktor brenda të cilit gruaja/agjente ka siguruar rolin e saj menaxherial brenda çiftit.

Në thelb është ajo që mban telat, është “pronarja e ligjshme” për 30 vitet e ardhshme e gjithçkaje që i shoqi përfaqëson/prodhon për sa i përket të ardhurave aktuale dhe të ardhshme.

Dhe në mesin e të drejtave të dhëna ka edhe pasuri në pronësi. Deri më 31 dhjetor 2050, kur Icardi do të jetë 57 vjeç dhe do të ketë pushuar së luajturi futboll prej disa kohësh, Ëanda do të mburret me një përqindje në të ardhurat e njeriut dhe sportistit.

Maurito do të huazojë imazhin e tij për qëllime reklamuese dhe do t’i duhet të paguajë para për “gjysmën e tij më të mirë”.

Ai do të jetë i ftuar i transmetimeve por “token” që do të vendosë në xhep nuk do të jetë e vetmja.

Qoftë falje apo lamtumirë, çfarëdo që të bëjë, do t’i duhet ta paguajë si hipotekë.

Më në fund do të jetë i lirë në një epokë tjetër të jetës së tij. Kjo është fotografia që doli nga historia e gazetares Débora D’Amato dhe e cila gjatë një transmetimi në TV America u mbështet edhe nga dokumenti që përcakton afatet e kohëzgjatjes së asaj që përshkruhet si partneritet dhe përbën arkitravin e ËMF, kompania e themeluar së bashku dhe në të cilën rrjedhin të gjitha të ardhurat e çiftit.

“Ata e bënë këtë kur mbërritën në Milano – fjalët e reporterit –, e njëjta lëvizje në Francë shkoi nën kujdesin e Ëorld Marketing Football dhe pronarja e kompanisë është Ëanda Nara, si aksionerja e vetme. Kjo është arsyeja pse kur ai u dërgoi atyre se letra e dashurisë ishte pas saj, nuk po i thoshte vetëm lamtumirë asaj.”

Icardi ka shumë për të humbur në dritën e tradhtisë martesore, pasi përshkruhet nga struktura kontraktuale se 100% e të ardhurave është në duart e Ëanda. (marka MI9 e Icardi dhe Wan Collection, një linjë veshjesh dhe kozmetike e lançuar në vitin 2017) dhe e cila ka parë buxhete në rritje gjatë viteve…

indërtimi i trashëgimisë përfshin edhe 5 pasuri të paluajtshme: 2 apartamente në Milano, një vilë në fshat në Galliate, e rrethuar nga parku Ticino, me vlerë mbi 2 milionë euro; një rezidencë në liqenin e Como-s dhe një tjetër në Argjentinë, në Tigre, të cilën Ëanda e ka marrë nga Maxi Lopez (ish-bashkëshorti) si bilanc i alimentacionit të papaguar vitet e fundit.

Në shportën e martesës ka edhe makina luksoze dhe makina garash që pakkush mund t’i përballojë: një Lamborghini Huracán Spyder blu; një Bentley Bentayga; një Rolls Royce Ghost; një Hummer H2; një Mercedes Benz G-Class; një Range Rover dhe një SUV Cadillac Escalade.

.

Të Ngjajshme

“SOS” RAMOS | PSG tani nis të shqetësohet realisht, ndalesa e radhës?

admin

Hetimet mbi Juventusin, Chiellini provokon: Sa herë flitet për ngjyrat bardhezi…

admin

LAJMI I FUNDIT | Lideri i Milanit mbyll sezonin! Goditje e rëndë për kuqezinjtë

admin

Leave a Comment