May 26, 2022
Portali Shprehja

Xhaferi caktoi seancën për shfuqizimin e Qeverisë së Përzhinës

Për më 10 shkurt 2022 është caktuar seanca plenare e 62-të me radhë ku në rend dite është edhe Ligji për ndryshimin e ligjit për Qeveri.

Ndryshimet e këtij ligji kanë të bëjnë me shfuqizimin e Qeverisë teknike e cila doli nga Marrëveshja e Përzhinës e që kërkohet nga opozitarja VMRO-DPMNE.

Tact Watches

Kujtojmë se në seancë plenare të fundit deputetët opozitarë kritikuan kryeparlamentarin Talat Xhaferi se pse nuk e kishte futur në rend dite edhe këtë Ligj, ai tha se ende përkthehet nga shërbimet, transmeton TV21.

Të Ngjajshme

Kur u krijua kopshti i parë zoologjik në botë?

Mëngjesi i shpejtë: Omëletë në një bukë baguette

SHBA, BE dhe Britania e Madhe mbështesin hetimin e krimeve të luftës në Ukrainë

Leave a Comment