June 5, 2023
Portali Shprehja

Xhaka cakton datën: “Ja kur do ta zbuloj të ardhmen time”

Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka, ka dhënë një lajm të rëndësishëm për të ardhmen e tij në klubin londinez.

Mesfushori me origjinë shqiptare ka kohë që përflitet për një largim nga gjigantët e Premier League.

Xhaka, i cili ka rifituar zemrat e tifozëve pas një sezoni të shkëlqyer, përflitet se do të shkojë drejt Bayer Leverkusen.

Duke folur me gazetarët këtë fundjavë, ai deklaroi: “Do ta dini javën tjetër (deri të dielën), me siguri. Para ndeshjes kundë Wolves.

“Mendoj se tifozët e meritojnë këtë. Edhe unë po ashtu. Kemi edhe një javë përpara fundit të Premier League dhe unë dua ta shijoj atë”.

.

Të Ngjajshme

IBRA I JEP LAMTUMIRËN FUTBOLLIT! Tonali në lot, San Siro emocionohet. “Nuk mund të marr frymë…” (VIDEO)

admin

Alderweireld në minutën e 94-të me eurogol, Antwerp i Van Bommel është kampion i Belgjikës pas 66 vitesh (VIDEO)

admin

Legjenda e United vulos finalen e Champions: “Do të më djegë po City ngre Tripletën sivjet, Interi ekip me 12 humbje në kampionat”

admin

Leave a Comment