23.6 C
Skopje
September 22, 2019
Informacione Vendi

Xhevdet Hajredini: Ja përse Ali Ahmeti nuk merrë pjesë në takimin e liderëve?!

Xhevdet Hajredini, ekspert për financa, analist dhe ish-ministër i financave, në lidhje me takimin e dy liderëve maqedonas, kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickovski, në profilin e tij në Facebook ka shkruar se kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti nuk do të merr pjesë në këtë takim, sepse kërkesat e tij përputhen me ato të Mickovski, shkruan Fol. “Aliu nuk merr pjesë në takimin e liderëve për shkak se kërkesat e tij plotësisht përputhen me ato të Mickovskit. ose ndofta pas një “bombe” të Zaevit, të publikuar tash vonë nga El Cheka, i vjen turp të paraqitet par publikut”, shkruan Hajredini. Takimi i liderëve do të ndodh sonte dhe liderët pritet të diskutojnë gjendjen aktuale politike në vend dhe mund të sjellë përsëri në fokus organizimin e mundshëm të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare./Fol.mk

Artikuj të ngajshëm

Arrin grupi i ri i vullnetarëve amerikan

shprehja

Parafushata s’mund të ndalet, PZAP e hedh një ankesë si të palejuar

shprehja

Kërkohet dorëheqja e ministrit dhe një drejtori të Qeverisë së Zaevit

shprehja