December 2, 2020
Portali Shprehja

Ylli i Liverpool gati të largohet me 0 euro! Ankandi ndizet, te Reali ka dy “pole” Perez-Zidane

Hapet zyrtarisht ankandi për Georginio Wijnaldum. Futbollisti i Liverpool, që mund të mos rinovojë me “reds”, duket si një mundësi e artë në merkato për shumë klube, duke mos paguar kartonin e tij.

Nga Spanja konfirmohet interesimi i Milanit për Georginio Wijnaldum. Mesfushori holandez aktualisht nuk ka marrëveshje me Liverpool dhe do të jetë i lirë të nënshkruajë me një ekip nga 1 shkurt. Duket një Milan të gatshëm për të vendosur një kontratë të pasur në tryezë, duke përfituar nga lehtësimet e taksave të Italisë.

Sidoqoftë, konkurrenca është me të vërtetë e rëndësishme: në Itali Interi duket gjithashtu i gatshëm për të shfrytëzuar rastin, por veçanërisht edhe në Spanjë ka sirena.

Interesi i Barcelonas, ku ai do të gjente bashkatdhetarin Koeman, ka qenë i njohur për ca kohë. TodoFichajes raporton se Wijnaldum gjithashtu pëlqehet nga Real Madrid. Perez do të ishte gati të vinte bast për holandezin, edhe pse Zidane i cili do të donte të vinte bast për Pogba.

.

Të Ngjajshme

Lukaku e pranon: Jam i zemëruar, ishim me fat në fund! Ja pse bëja gjeste ndaj ekipit sidomos 45′ e para

admin

Klopp, i papërmbajtshëm: Fitorja më e jashtëzakonshme. Ai ishte fantastik

admin

“Jemi gjallë, kjo ka rëndësi tani”, Conte lumturohet pas fitores dhe i jep merita Gladbahut

admin

Leave a Comment