September 29, 2022
Portali Shprehja

Ylli i Napolit dërgon Anglinë në Grupin B të Ligës së Kombeve, Italia shpreson te kreu! Hungaria befason Gjermaninë (PAMJET)

Italia mer nje fitore te rendesishme ne Nations League teksa hedh Angline ne grupin B pasi skuadra e Southgate e mbyll e fundit dhe matematikisht. Nje ndeshje qe ka qene e ekuilibruar deri diku pasi ne San Siro dominuan me shume djemte e Mancinit.

Gol fantastik, përrallor nga Giacomo Raspadori i Napolit sonte ne fitoren e Italise se Roberto Mancinit ndaj Anglise se Southgate. Pasi pjesa e pare u mbyll ne barazim 0-0 dhe jo me shume raste shenimi, ne 45′ e dyta kampionet e Europes kalojne ne avantazh ndaj Anglise.

Një top i gjate nga Bonucci gjen sulmuesin e Napolit brenda zonës së rreptësisë. Numri 10 blu përfiton nga një mbulim i lehtë nga Walker për të fituar hapesire dhe vendosur topin në të djathtë dhe për të goditur pas kraheve te Pope për 1-0 nga Azzurri.

VIDEO E GOLIT
Ndeshja ndizet me shume dhe Donnarumma duhet t’i thote dy here jo Harry Kane. Me pas jane Gabbiadini, Di Marco (qe godet shtyllen) dhe Cristante qe i afrohen golit te dyte per Italine ndersa Rice eshte rreziku i vetemm dhe i fundit i Anglise ne porten italiane.

Me kete fitore, Italia ngjitet ne vend te dyte me 8 pike, ndersa surpriza e vertete eshte Hungaria ne vend te pare me 10 pike. Hungaria ka mundur sonte ne menyre krejt surprize Gjermanine me nje gol me shume se spektakolar te Szalai ne goditje kendi direkt me thember.

Gjermania mbetet me 6 pike, ndersa Anglia e mbyll ne vend te fundit me 2 pike, duke pare tashme renien e Anglise ne grupin B nga grupi A. Italia duhet te munde Hungarine ne ndeshje direkte per te synuar vendin e pare ne grup.

(function (el) { window.addEventListener(“message”, (event) => { if (event.origin.startsWith(“https://www.sofascore”)) { if (el.id === event.data.id) { el.style.height = event.data.height + “px”; } } }); })(document.getElementById(“sofa-standings-embed-64389-40128”));

Gjibraltari është kualifikuar në play-out në Ligën C për rënie në Ligën e Kombeve të UEFA-s, duke përfunduar e fundit në grupin C4. Bosnja Hercegovina promovohet në Ligën A në Ligën e Kombeve të UEFA-s dhe ka një vend të garantuar në play-off të UEFA Euro 2024 si fitues të grupeve!

.

Të Ngjajshme

“Jemi njerëz të sëmurë dhe të vegjël” Familja e Ronaldos reagon ndaj Portugalisë!

admin

Thotë mjaft dhe e lë futbollin në moshën 35-vjeçare: kampion evropian me Chelsean e Di Matteos

admin

FIFA “urdhëron” kombëtaret: edhe Shqipëria e përfshirë te risia!

admin

Leave a Comment