February 1, 2023
Portali Shprehja

Ylli i Newcastle arrestohet pas testit të alkoolit!

Gjashtëmbëdhjetë paraqitje, 2 gola dhe 2 asistime dhe vetëdija për të qenë një nga yjet e Newcastle, një zbulim autentik këtë sezon në Premier League. Ardhja e pronësisë së re dhe të pasur dhe numri i madh i lojtarëve të blerë me miliona euro, e çoi skuadrën angleze në vendin e tretë të renditjes me 35 pikë prapa Arsenalit dhe Manchester Cityt. Merita për këtë rezultat duhet t’i kushtohet edhe 26-vjeçarit brazilian Joelinton.

Pasi iu bashkua Newcastle në verën e vitit 2019 për 44 milionë euro të raportuara pasi u mor nga Hoffenheim, mesfushori më pas u bë një pikë kyçe në skuadrën angleze që luajti në një ndeshje fantastike kundër Leicester në Boxing Day duke shënuar një gol dhe një asistim duke e cuar ekipin i tij ne vendin e dytë për një natë.

Një natë e kaluar, e cila megjithatë ishte një makth për lojtarin që u arrestua nga policia në orën 1:30 pasi iu nënshtrua një testi alkooli. Një lajm i keq për Newcastle që po përpiqet të ngjise shkallet nga të gjitha këndvështrimet.

“Pak para orës 1:20 të mëngjesit  (e enjte), oficerët ndaluan një automjet në zonën e rrugës Ponteland të Newcastle dhe arrestuan shiferin” tha një zëdhënës i Policisë Northumbria sipas Sky UK. “Joelinton Cassio, 26 vjeç, nga Ponteland, është akuzuar për drejtimin e automjetit mbi kufirin ligjor për alkool.”

Lojtari u bë menjëherë lajm në faqet e para të tabloideve angleze të cilat dënuan menjëherë sjelljen e lojtarit: “Ai do të duhet të paraqitet para gjyqtarëve në Newcastle më 26 janar”. 26-vjeçari është një strumbullar në skuadrën e Eddie Howe këtë sezon, duke bërë 21 paraqitje në të gjitha garat deri më tani.

Newcastle ka marrë dijeni për incidentin, por ende nuk ka komentuar për atë që ka ndodhur. Joelinton jeton në zonën Darras Hall të Ponteland, një fshat i madh në Northumberland i cili është shtëpia e shumë futbollistëve të tjerë vendas.

Në Angli ata u befasuan edhe nëse Joelinton nuk është i ri në këtë lloj gjëje. Mjafton të thuhet se në vitin 2020 ai tërhoqi vëmendjen e mediave britanike pasi u gjobit me 200 dollarë pasi theu kufizimet e lidhura me Covid-in për të prerë flokët gjatë pandemisë. Emërimi i radhës tani do të jetë në fushë vetëm dy ditë pas ndeshjes së parë gjysmëfinale të Carabao Cup kundër Southampton.

.

Të Ngjajshme

Magjistari i Marokut, driblime alla play station duke çuar majtas dhe djathtas mbrojtësin para golit! Luis Enrique e kishte parashikuar (PAMJET)

admin

UEFA ka ligje të caktuara, Chelsea ka shpenzuar thuajse 400 mln euro por në Champions duhet t’i përgjysmojë!

admin

Numri “1” i futbollit spanjoll sulmon Premier League: “Doping financiar, do vijë momenti që…”

admin

1 comment

iEaUoWvAh January 13, 2023 at 3:07 am

kqDBWdUKuXwZ

Reply

Leave a Comment