September 27, 2022
Portali Shprehja

Ylli i Serie A vendos kusht te rinovimi “në favor” të Juventusit!

Vërtetë, fillimi i sezonit të Juventusit nuk shkoi ashtu siç pritej dhe nuk po i referohemi vetëm fushës dhe trajnerit shumë të kritikuar të ulur në stol. Në fakt, as merkato e transferimeve deri më tani nuk ka dhënë rezultat. Pavarësisht blerjeve të shumta, kursi nuk ka ndryshuar në krahasim me disa muaj më parë dhe i referohemi veçanërisht mesfushës.

Paul Pogba dhe Angel Di Maria, mes lëndimeve dhe nervozizmit të ndryshëm, nuk arritën të jepnin atë që pritej, por është ende herët për gjykime përfundimtare dhe drejtuesit, pas konfirmimit të Massimiliano Allegrit, pret kthesën përfundimtare në fushë.

Dhe pushimi, të paktën në këtë, u erdhi në ndihmë bardhezinjve. Pastaj, megjithatë, është e ardhmja dhe një goditje që prej muajsh (nëse jo vitesh) i ka intriguar shumë fansat dhe drejtuesit: po flasim për Milinkovic  Savic. Serbi e nisi në mënyrë fantastike sezonin me fanellën e Lazios: do të mjaftonte ndeshja e fundit kundër Cremonese për ta besuar.

Por në tregun e transferimeve, opsioni i Juventusit mund të bëhet gjithnjë e më i nxehtë në muajt e ardhshëm. Prej disa seancave të merkatos së transferimeve është folur për lamtumirën e mundshme të mesfushorit serb te Lazio, por deri më sot nuk ka mbërritur kurrë oferta e pritur nga Claudio Lotito.

Megjithatë, gjërat mund të ndryshojnë në të ardhmen e afërt dhe jo domosdoshmërisht me shifra mahnitëse. Në fakt, kontrata e lojtarit skadon në qershor të vitit 2024 dhe Lazio dëshiron të fillojë të mendojë për rinovimin.

Sipas raportimeve të ‘La Gazzetta dello Sport’, biseda mes Lazios dhe agjentit Kezman është caktuar për në fund të muajit, por negociatat nuk do të jenë të lehta. Milinkovic do të donte një klauzolë të ulët lirimi në kontratë, ndoshta për ta bërë më të aksesueshme lamtumirën.

Tani për tani, klubi bën një mur, do të duhet të flasim përsëri për të. Në çdo rast, Juventusi është gati të rikthehet në zyrë: me klauzolën do të kishte një mjet të menjëhershëm për të arritur lojtarin, por pa rinovim çmimi është i destinuar të bjerë. Por për këta skenarë, ndoshta është ende shumë herët.

.

Të Ngjajshme

“Pensioni i artë”, Reja e ka kthyer Shqipërinë një… San Marino! Shkarkimi i tij i vonuar

admin

“Barella fenomen”, Deulofeu analizon Inter-in: Ja kush është pika më e dobët

admin

Luke Shaw: Nuk e kisha parë kurrë një gjë të tillë në futboll

admin

Leave a Comment