Zaev i uron fitoren Milovanoviqit në Kroaci

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev i ka uruar fitoren kandidatit të Partisë Socialdemokrate në Kroaci, Zoran Milovanoviq për fitoren e djeshme në zgjedhjet presidenciale. “Shoku im Zoran Milovanoviq mbrëmë fitoi në zgjedhjet presidenciale në vendin mik Kroacinë, në përputhje me vullnetin e qytetarëve kroat. Nga zemra i përcjellë urimet Zoranit dhe partisë simotër SDP”, ka shkruar Zaev në tuiter. Sipas tij, është e qartë se socialdemokracia është opsioni i mirëkuptimit, përparimit dhe të ardhmes tek ne dhe në rajon. (INA)

Të ngjajshme

VV tregon kur do ta dërgojë emrin e mandatarit te presidenti

shprehja

Ankohet analisti kosovar: Krejt hajnat që i njoh qe 47 vjet, janë bërë me VV-në dhe Albinin

shprehja

Arrestohen redaktorët e dy portaleve në Mal të Zi

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë