February 28, 2021
Portali Shprehja

Zaev: Institucionet sot treguan kapacitet e tyre, detyruan Mijallkovin të dorëzohet

Kryeministri i vendit në një konferencë për shtyp para qeverisë tha se sot institucionet e vendit treguan kapacitet e tyre duke mbyllur të gjitha rrugët për arratinë e Mijallkovit. Sipas Zaevit, sot institucionet, me arrestimin e Mijallkovit treguan se funksionojnë me kapacitet të plotë, ndryshe kur u arratis Gruevski, duke mos lejuar arratinë e Mijallkovit dhe duke e detyruar këtë të fundit të dorëzohet në Prokurori.

.

Të Ngjajshme

“Shtetësia”, janë paraqitur rreth 1 000 persona

admin

Maqedoni, 305 raste të reja me COVID-19 dhe 11 viktima

admin

SASHK: Mësimdhënësit të kthehen në shkolla pas vaksinimit

admin

Leave a Comment