August 5, 2021
Portali Shprehja

Zaev në Vjenë, merr pjesë në Samitin për Ballkanin Perëndimor

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot do të marrë pjesë në Samitin për Ballkanin Perëndimor në Vjenë. Kryeministri Zaev, i shoqëruar nga zëvendëskryetari i Qeverisë i ngarkuar për çështje evropiane, Nikolla Dimitrov, do të ketë takim dypalësh me Kancelarin austriak, Sebastijan Kurc, i cili është iniciator dhe nikoqir i Samitit.

.

Të Ngjajshme

Vatra zjarresh edhe në Makedonski Brod dhe Bogovinë

admin

Situatë e rëndë me zjarret në rajonin e Pehçevës

admin

AAA: Të vihen në funksion autobusët në Tetovë

admin

Leave a Comment