23.6 C
Skopje
September 22, 2019
Informacione Vendi

Zaevi e Mickovski vendosin vetë, shqiptarët të defaktorizuari

Gazetari dhe analisti Fejzi Ajdari ka adresuar kritika të ashora lidhur me takimin e fundit mes Zaevit dhe Mickovskit, njofton agjencia e lajmeve INA.

Ai ka thënë se që nga viti 1991, shqiptarët në politikë kurrë nuk kanë qenë faktor jo relevant sikur tani.

“Dmth, Zaevi dhe Mickovski vendosin vetë per zgjedhjet në Maqedoni pa i perfillë aspak shqiptarët!
Po partitë shqiptare, a thua, për çfarë ekzistojnë?
Mos vallë për shkrirjen e borës së vitit kaluar dhe grumbullimin e lëkurës së Kurbanave?!
P.S. Kurrë, kurrë…, kurrë më të defaktorizuar nuk kanë qenë shqiptarët në politikë, që nga viti 1991!”, është shprehur ai.(INA)

Artikuj të ngajshëm

Arrin grupi i ri i vullnetarëve amerikan

shprehja

Parafushata s’mund të ndalet, PZAP e hedh një ankesë si të palejuar

shprehja

Kërkohet dorëheqja e ministrit dhe një drejtori të Qeverisë së Zaevit

shprehja