July 2, 2022
Portali Shprehja

Zbardhet fjalimi motivues i Ancelottit te Real Madridi para finales së Champions-it

Në Paris po rriten pritshmëritë për finalen e Ligës së Kampionëve mes Liverpool-it dhe Real Madridit, e planifikuar për sonte në “Stade de France”. Carlo Ancelotti, trajneri i “Los Blancos” e ka fituar tashmë tri herë kompeticionin më madhor për klubet në Europë dhe ka mundësinë të bëhet i pari në histori që e ngre për të katërtën herë “kupën veshëgjatë”.

Në analizën e ndeshjes së sotme, trajneri italian, siç është fiksuar nga një video e ‘El Chiringuito’, ka mbajtur një fjalim motivues për skuadrën, duke transmetuar energji dhe besim te lojtarët: “E vërteta është se ajo që është bërë nuk ka rëndësi më shumë.

Tact Watches

Duhet ta kuptojmë mirë. Jemi të gjithë për qejf, çka është gjëja më e rëndësishme në futboll. Do të jetë finale e bukur, por edhe e vështirë. Nesër pas finales do të jetë festë dhe të gjithë do të jemi të lumtur. Dhe kjo është e gjitha”.

.

Të Ngjajshme

“Inter është favorite për një arsye”, Panucci: Absurde të vihet në diskutim një si ai

admin

“Ëndërroj Barçën”, Gnonto: Në 2018-ën qava për Inter-in

admin

Nga 406 mijë në 1.1 mln euro: ja sa fitojnë më të pasurit e futbollit në javë

admin

Leave a Comment