January 17, 2021
Portali Shprehja

Zbardhet marrëveshja Kosovë-Serbi (Dokument)

Në Marrëveshjen e nënshkruar mes Kosovës dhe Serbisë, një prej pikave që janë pajtuar është edhe përdorimi i përbashkët i Ujmanit.

“Të dyja vendet janë pajtuar të punojnë me Departamentin amerikan për Energji, për studim fizibiliteti në mundësinë e përdorimit të përbashkët të Liqenit të Ujmanit, si burim për ujë dhe furnizim me energji”, thuhet në këtë pikë.

Një tjetër pikë e marrëveshjes përmendet edhe qasja në Detin Adriatik.

Të Ngjajshme

Qeveritë federale të Landeve në Gjermani po diskutojnë shtetrrethimin e mëtutjeshëm për shkak të Përhapjes së COVID-19

admin

Një marrëveshje e re e BE me Ballkanin: Koha për “paradhomën” e unionit

admin

Rama: Nis ndërtimi i apartamenteve. Pacolli: Do jetë qytezë moderne

admin

Leave a Comment