December 2, 2020
Portali Shprehja

ZBULIMI: “Bale e priste helikopteri për te Manchester, por ai…”

David Moyes, menaxheri aktual i Ëest Ham, zbuloi për Daily Mail se në vitin 2013, pak para se Gareth Bale të nënshkruante me Real Madrid, ishte afër Manchester United:

“E dëshiroja atë si blerjen time të parë! Ai tashmë ishte duke biseduar me Real Madrid dhe ne u përpoqëm të shmangnim nënshkrimin e tij me spanjollët.

Manchester United i ofroi Tottenham dhe lojtarit më shumë para sesa oferta e Real Madridit. Ne bëmë gjithçka që mundëm për ta marrë atë në Old Trafford.

Madje kishim një helikopter të gatshëm për ta sjellë në qendrën e trajnimit.

Menduam se kishim një shans për ta mbyllur marrëveshjen pozitivisht, por ai zgjodhi Real Madridin dhe koha e dëshmoi se kishte të drejtë, me të gjithë titujt që ai ka fituar dhe karrierën që ka zhvilluar deri më tani”.

.

Të Ngjajshme

Capello zbulon prapaskenën: Ishte një lojtar që nuk e doja, por më pas…

admin

Celtic në kaos para Milan-it: Do ta kuptoja klubin, po të më kishte shkarkuar

admin

U kthye pas Covid-19, trajneri i Milanit tregon 18 ditët larg ekipit: Kur ma komunikuan, nuk fjeta dot gjumë!

admin

Leave a Comment