January 30, 2023
Portali Shprehja

ZBULIMI I MADH | “Ky njeri pritet të jetë trajneri i Brazilit. Më ka ofruar post si ndihmës…”

Thashethemet për të ardhmen e José Mourinhos vazhdojnë. Çështja e Portugalisë është arkivuar – të paktën për momentin – dhe tashmë trajneri i verdhekuqve e gjen veten në stolin e një tjetër kombëtare prestigjioze. Këtë herë nuk është ai i vendit të tij të origjinës, por ai i Brazilit.

Pas lamtumirës së Tites në fakt, Seleçao është ende në kërkim të një trajneri të ri. Rinisja e kandidaturës së Special One ishte e Carlos Alberto, një ish-mesfushor brazilian me një të kaluar në Porto të trajnuar nga Mou, i cili “hodhi bom*bën” gjatë një episodi të podcast-it Mundo GV.

Për Carlos Alberton, i cili së bashku me Mourinhon fituan Ligën e Kampionëve dhe kampionatin portugez në 2004, mundësia që Special One të zbarkojë në stolin e gjelbër dhe të artë do të ishte shumë prane: “Po e them drejtpërdrejt. Ndoshta Mourinho do të jetë trajneri i ri i kombëtares braziliane.

Ky është një lajm. Më ka ofruar edhe mua të jem asistent i tij” Për të zbuluar versionin e personit në fjalë, me shumë gjasa do të duhet të presim rikthimin e trajnerit të Roma-s në konferencën për shtyp (i cili ka kontratë me Romën deri në vitin 2024).

Mbetet për t’u parë nëse ai do të rikthehet për të folur në prag të ndeshjes së Kupës së Italisë kundër Genoas apo kundër Fiorentinës, të planifikuar për të dielën më 15 janar në Olimpico.

.

Të Ngjajshme

E papritura e madhe e merkatos! “Teprica” e Guardiolës te Bayern Munich, gati firma edhe me sulmuesin e njohur

admin

CR7 i ndodh ajo që s’e kishte menduar kurrë në Arabi, tifozët sauditë i përdhosin emrin dhe numrin (pamjet)

admin

Xavi i “tregon targën” Real Madridit, tashmë synon rekordin e Vilanovës dhe Mourinhos në La Liga

admin

Leave a Comment