November 29, 2021
Portali Shprehja

ZBULIMI | Juventusi kishte në dorë Haaland, “mëkati” i drejtuesve bardhezi në 2017

Haaland sot eshte nje fenomen i futbollit dhe e duan shume klube, teksa ka kerkuar rroge gati 50 mln euro ne sezon! Ne gare jane ekipet me me shume mundesi ekonomike por jo Juventusi, qe mund ta blinte per 2.5 mln euro perpara disa vitesh…

Agjenti Vincenzo Morabito u tha Tuttosport për dështimin e transferimit per Haaland për t’u bashkuar me Juventusin në 2017:

Tact Watches

“Drejtuesi Cherubini ishte shumë i vendosur dhe i bindur. Haaland shumë i ri u raportua te Juventus nga Dodo Spinosi, djali i Luciano, një ish-lojtar i Juventusit dhe zëvendës i Eriksson-it te Juventus. Dodo Spinosi kishte një marrëdhënie të shkëlqyer me një agjent norvegjez i cili ishte shumë i afërt me babain e Erling.

Fatkeqësisht, një javë pas takimit, negociatat me Molde u ndërprenë sepse drejtuesit e Juventusit mendonin se ishte jashtë parametrave të klubit një investim 2.5 milionë euro për një djalë te Akademise.

Nuk ishte gabim, do ta quaja mëkat: ndodh shpesh në futboll. Juventusi bëri më të mirën. Marrëveshja me bardhezinjtë u anashkalua, Haaland, falë Raiola-s që më pas u bë agjenti i tij, u transferua fillimisht te Salzburg dhe më pas te Borussia Dortmund”.

.

Të Ngjajshme

Buffon: Problemet e Juves ishin të dukshme, Chiellini dhe Bonucci duhet të “klonohen”

admin

Shevchenko jep “ok”, futbollisti i Kosovës mund të transferohet falas në Serie A!

admin

Sarri nuk ka dyshime, shpërfill Milan dhe Inter para Napolit: “Më falni, por me atë që pashë sot ju them…”

admin

Leave a Comment