August 11, 2022
Portali Shprehja

Zbulohen dy motive pse De Jong refuzon Manchester United!

Gazetari me bazë në Spanjë Graham Hunter iu bashkua The Football Show për të diskutuar Frenkie De Jong dhe Barcelonën. De Jong është zgjidhja për të gjitha problemet e Manchester United. Dhe për periudha të gjata, me sa duket objektivi i tyre i vetëm kur bëhet fjalë për mesfushorët qendrorë. United ka një histori të fundit për të shpenzuar shumë kohë për një lojtar.

Duket e pamundur që skuadra e Erik ten Hag të marrë De Jong. Por edhe nëse e bëjnë këtë, Graham Hunter shpjegon se ai ka qenë një zhgënjim për Barcelonën. Dhe kjo shpjegon pse ata nuk po përpiqen dëshpërimisht ta mbajnë atë në skuadrën e tyre.

“Ai është duke u paguar mbi 11 milionë euro në sezon pa taksa”, tha Hunter. “Kjo do të thotë se ai po paguhet te 20 milione euro. Tani ai as nuk e meritonte këtë kur u nënshkrua, as për paraqitjet e tij dikur… Dhe nëse ata u përpoqën të ndryshonin kontratën e tij, ai dhe agjenti i tij dhe avokatët e tij kanë 1000% të drejtë për të thënë “Fat i vështirë, jo”.

Barcelona nuk mund të heqë qafe De Jong pa bashkëpunimin e tij dhe De Jong nuk dëshiron të shkojë në Manchester United. Chelsea thuhet se ka treguar interes për mesfushorin holandez, kështu që ndoshta kjo do të lehtësojë një lëvizje, por De Jong dëshiron vetëm të bashkohet me një ekip të Ligës së Kampionëve.

Jo vetëm kaq, por ai gjithashtu dëshiron t’i bashkohet një ekipi që luan një stil të caktuar futbolli. Ose më mirë, nuk luan një stil të caktuar futbolli. “Pavarësisht nga gjërat e bukura që Laporta dhe Xavi kanë thënë, ata duan të largojnë Frenkie De Jong për arsye të ndryshme. Parimi i të cilit është se ai nuk ka qenë mjaftueshëm i mirë. Ky është një fakt i thjeshtë, lehtësisht i vërejtur.

.

Të Ngjajshme

“Benzema meriton Topin e Artë”, Courtois: Ja çfarë do të bëj po nuk e fitoi

admin

Interi mer vendim drastik mbi sponsorin!

admin

“Ul rrogën k*urvë!” Tifozët e Barcelona-s i bëjnë pritë De Jongut (PAMJET)

admin

Leave a Comment