4.3 C
Skopje
December 10, 2019
Offside

Zbulohen edhe pak nga detajet e kontratës, Ibrahimoviç e ka zgjedhur klubin në Seria A

Ibrahimoviç e ka bërë zgjedhjen e tij sa i përket vazhdimit të karrierës. Këtë herë nuk ka më histori, pasi sulmuesi suedez ka rënë në dakortësi me Milanin. Në media përflitet edhe për kontratën e re që do të firmoset, e cila pritet të jetë deri në fundin e sezonit të ardhshëm, me të drejtë rinovimi deri në 30 qershor të 2021.

Pavarësisht moshës 38-vjeçare, Ibrahimoviç ka treguar se kurrë nuk do të plaket. Pavarësisht largimit të tij nga Amerika dhe kur të gjithë prisnin largimin nga futbolli, shumë klube elitare janë interesuar për të, por Milani do të ketë kontributin e suedezit për ta nxjerrë nga ky moment i vështirë. /Sport Ekspres/

Artikuj të ngajshëm

39 tituj të fituara nga Cruzeiro, tifozët kthejnë stadiumin përmbys pas rënies nga elita

shprehja

Mbrëmja e çmendur e Maradonës/ Dëshpërim, lot, lutje dhe bie në fushë (VIDEO)

shprehja

Goditja e dënimit dhe e drejta për ta ekzekutuar, në Brazil e zgjidhin me lojën guri, fleta dhe gërshëra

shprehja