October 2, 2022
Portali Shprehja

Zbulohet arsyeja se pse u vra biznesmeni shqiptar në Greqi

Detaje të reja janë zbuluar rreth rastit ku një biznesmen shqiptar u vra në Greqi.

Arsyeja e vrasjes së Xhani Topallit, janë 30 mijë euro që atij ia kishte borxh një pronar i një hoteli luksoz.

I dyshuari për vrasjen, është arrestuar nga policia.

53 vjeçari i kishte telefonuar autoritetet greke duke treguar për krimin.

Vrasja ka ndodhur për larje hesapesh pasi që i dyshuari ia kishte borxh paratë viktimës për punën në hotel.

46 vjeçari ishte shpallur i zhdukur që nga 28 gushti.

Viktima po atë natë kishte caktuar një takim me pronarin e hotelit dhe po përpiqej që t’i merrte një borxh prej 30 mijë euro biznesmenit grek, i cili e kishte kontraktuar për një punë.

Pas veprimeve hetimore dhe gjatë marrjes në pyetje, pronari i hotelit, ka pranuar se ka vrarë 46-vjeçarin shqiptar si dhe ka treguar se ku ka fshehur kufomën.

Të Ngjajshme

Grabitësit terrorizojnë familjen në Klos, marrin mijëra euro

admin

Sarrazin: Nuk do pranojmë një Republika Srpska në Kosovë

admin

Ukrainasit marrin “qytetin rus”, Putini kërcënon me fundin e botës, por kjo foto zbulon gjithçka (FOTO)

admin

Leave a Comment