10 C
Skopje
October 17, 2018
Shëndetsi

Zbulohet ilaçi që do tju shpëtojë nga djegia e diellit

Tashmë që sezoni i plazhit ndodhet në kulmin e tij, janë të shumtë personat që janë djegur nga qëndrimi për një kohë të gjatë në diell.

Një nga përbërësit më të mirë për të rregulluar pH natyral të lëkurës, dhe për të zbehur efektin e djegies prej diellit, është uthulla e mollës.

Ky është një produkt i rëndësishëm, për të rregulluar acidet natyrale dhe për të hidratuar lëkurën, si dhe për të rigjeneruar qelizat e dëmtuara. Përzieni pak uthull molle me akull të ngrirë dhe aplikojini këto përbërës në vendet e djegura.

Mund të shtoni edhe dy lugë nga kjo përbërje në dush dhe ta mbani në lëkurë për 20 minuta. Bëjeni këtë trajtim disa herë me radhë, deri sa djegiet të jenë zhdukur dhe të mos ndjeni më dhimbje.

.

Burimi i artikullit

Artikuj të ngajshëm

Pse ju rrudhosen gishtërinjtë pas një dushi të gjatë?

shprehja

Këto janë paralajmërimet që i’u japin thonjtë për shëndetin tuaj

shprehja

Flokë të thinjur në moshë të re? Këto janë mënyrat se si mund t’i shmangni

shprehja