January 31, 2023
Portali Shprehja

Zbulohet një specie e re hardhucash në Peru

Një ekip shkencëtarësh zbuloi një specie të re hardhucash në një rezervat natyror në Cusco, në Perunë juglindore, njoftoi dje, të hënën, agjencia kombëtare përgjegjëse për zonat e mbrojtura natyrore.

“Parku Kombëtar Otisi zbulon një specie të re hardhucash ”, tha agjencia në një deklaratë.

Lloji i ri, i cili është quajtur ‘Proctoporus titans’, u gjet në Puna e Andeve, një pllajë e madhe e vendosur në një lartësi prej 3,241 metrash.

Kjo hardhucë ​​karakterizohet nga një ngjyrë gri e errët, ka luspa dhe një bisht më të gjatë se trupi i saj.

Parku Kombëtar Otisi është një zonë e mbrojtur në rajonin Cusco dhe Hunin që përfshin 3,059.73 hektarë pyll.

.

Të Ngjajshme

Rrëzohet helikopteri në Itali, humb jetën piloti 45-vjeçar

Ahmeti: Vetingu të përfshijë edhe personat që shpifin

admin

Lista Serbe: Asociacioni duhet të ketë kompetenca ekzekutive

Leave a Comment