June 27, 2022
Portali Shprehja

Zbulohet objektivi i merkatos, Ancelotti “urdhëron” goditjen e madhe nga Tottenham!

Real Madrid thuhet se e ka identifikuar Heung-min Son si një objektiv tronditës këtë verë, ndërsa ata kërkojnë të forcojnë opsionet e tyre sulmuese. Son, 29 vjeç, shijoi një vit të spikatur në Premier League për Tottenhamin sezonin e kaluar – duke shënuar 23 gola në rrugën e tij drejt këpucës së artë, e cila u nda me sulmuesin e Liverpool, Mohamed Salah.

Sipas gazetarit Rudy Galetti, Real Madridi është duke e monitoruar koreanojugorin pas formës së tij mbresëlënëse të golashënuesit dhe së shpejti mund të hyjë në treg për të edhe pse Tottenham e konsideron te pashitshem.

Tact Watches

Carlo Ancelotti, pasi mbikëqyri fitoren e tij të dytë në Champions League si trajner me Real Madridin – dhe i katërti në total – do të kërkojë të forcojë opsionet e tij këtë verë pas një numri largimesh.

Të dy Gareth Bale dhe Isco do të largohen këtë verë pas skadimit të kontratave të tyre dhe ka sugjerime që Marco Asensio, me Liverpool dhe AC Milan që thuhet se janë të interesuar, gjithashtu mund të largohen.

Pasi kishte ndjekur Kylian Mbappe për kaq shumë kohë, Real Madrid mbeti me fytyrë të kuqe pasi francezi vendosi të qëndronte në Paris Saint Germain. Klubi tani është detyruar të kërkojë alternativa dhe sulmuesi i Spurs mund të jetë opsioni perfekt. 23 golat e tij ishin jashtëzakonisht me ndikim për të siguruar që skuadra e Antonio Contes të mposhtte rivalët e hidhur Arsenalin në vendin e katërt dhe të fundit të Ligës së Kampionëve, duke e kaluar skuadrën nëpër disa muaj të vështirë.

Është e paqartë se sa shumë do t’i duhej gjigantëve spanjollë për të shpërblyer ndërkombëtarin e Koresë së Jugut larg stadiumit të Tottenham Hotspur, por siç e dinë ata pas marrëveshjeve të mëparshme për Luka Modric dhe Gareth Bale, Daniel Levy bën një pazar të vështirë.

Son nënshkroi një kontratë të re me Spurs verën e kaluar duke e angazhuar atë në klub deri në të paktën 2025, kështu që ashtu si me Harry Kane verën e kaluar, klubi nuk ka arsye për të shitur.

.

Të Ngjajshme

Norvegji | Portieri realizon eurogol me roveshatë! (Pamjet)

admin

ZYRTARE | Arsenali bën super transferimin. Detajet dhe motivi pse Arteta këmbënguli

admin

Takim sekret në Portugali nga Jorge Mendes për transferimin e Ronaldo-s! The Athletic zbulon prapaskenat

admin

Leave a Comment