August 17, 2022
Portali Shprehja

Zbulohet oferta e vetme e PSG për Skriniar! Fabrizio Romano: “Nëse nuk e pranon, drejtuesit e ekipit francez…”

“Inzaghi ka frikë. Skriniar dhe Dumfries rrezikojnë të largohen, PSG dhe Chelsea negociojnë me agjentët”. Kjo është fotografia në faqen e parë të Corriere dello Sport e cila shqetëson tifozët e Interit dhe të gjithë ambientin e Nerazzurrëve.

Megjithate, gjate podcastit te tij Here We Go, Fabrizio Romano, eksperti nderkombetar i merkatos, ka treguar te rejat e fundit rreth largimeve te mundshme te Interit kete vere. Sipas tij, gjasat qe Milan Skriniar dhe Denzel Dumfries te qendrojne ne Milano jane shume te larta ne kete moment.

“Flitet shume per Angline, por sot Inter nuk ka marre asnje oferte te rendesishme sa per ta vleresuar ne menyren e duhur. Nderkohe, per sa i perket Milan Skriniar, duhet thene se Inter oferten e pare dhe me gjase te vetme, e ka marre ne qershor”.

“Kjo ka ndodhur kur PSG eshte ulur ne tavoline dhe ka thene se per Milan Skriniar jane gati te paguajne 50 milione euro. Kur eshte folur per sulme te tjera apo per oferta te ardhshme, tek Inter keto oferta nuk kane ardhur aspak”.

“Inter 50 milione euro nuk e shet Skriniar sepse deshiron te pakten 70 milione euro: sot, kjo gje nuk behet dhe nuk ka pasur nje oferte te tille. PSG ka gjithmone nje strategji: ose marreveshja behet sipas kushteve te saj, ose ndryshe largohet nga tavolina”

 

.

Të Ngjajshme

BEFASI NË NEGOCIATA | Nuk ka akord, Juventusit i ngec në derë i superpaguari dhe bllokon merkaton. Motivi

admin

Jorge Mendes vendos rekordin tjetër! Çon te ekipi “i tij” talentin e madh portugez për gati 50 mln euro

admin

Akuzat për përdhunim ndaj Mendy: “Mos lëviz, mos lëviz” ndërsa i mban krahët pas shpine!

admin

Leave a Comment