January 26, 2021
Portali Shprehja

Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë: Kosova e Serbia janë dakorduar për normalizim ekonomik

Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar marrëveshjen e tyre dhe kanë rënë dakord për normalizimin ekonomik.

Kjo marrëveshje po konsiderohet historike nga Presidenca Trump, njofton Klan Kosova.

”Donald Trump njofton se Serbia dhe Kosova kanë rënë dakord për normalizimin ekonomik. Një marrëveshje tjetër historike e arritur nga ky President për ta bërë botën një vend më paqësor, më të begatë”, shkruan Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Judd Deere.

Të Ngjajshme

Kosnett: Ushtarët amerikanë nuk kanë vdekur për ta bërë Serbinë apo Shqipërinë e Madhe

admin

Bora shkakton ndërprerje të rrymës në Pejë, Mitrovicë dhe Prishtinë

admin

Meta kritika të forta: COVID-19 nuk ndalet me propagandë

admin

Leave a Comment