November 29, 2021
Portali Shprehja

Zejdi: Parimisht, Alternativa do të jetë pjesë e Qeverisë

Deputeti dhe anëtar i kryesisë  së Alternativës, Skender Rexhepi beson se subjekti politik ku bën pjesë ai, do të marrë vendim për të qenë pjesë e Qeverisë. Sipas tij, integrimi i vendit në BE është prioritet para rrëzimit të pushtetit.

Në lidhje me: Alternativa për TV21 konfirmon takimin Zaev-Gashi, nuk zbulojnë se me çfarë kërkesash ulen në bisedime

Tact Watches

“Parimisht besoj se Alternativa do të jetë pjesë e Qeverisë. Dallimet në parti janë shkrirë dhe pres që organet e partisë të marrin vendim për të hyrë në Qeveri, por ndërkaq do të presim deri në vendimin përfundimtar. Integrimi i vendit në BE është prioritet para rrëzimit të Qeverisë. Besoj se përparësi do të japim në proceset eurontegruese, si dhe në realizimin e programit të Alternativës e cila ua premtoi qytetarëve dhe zgjedhësve tanë”, tha Rexhepi për “Slloboden Peçat”.

Në lidhje me: Zaev për TV21: Nesër do të takohem me Afrim Gashin

Ai thotë se deri më tani nuk ka pasur ofertë për vende të ministrave për Alternativën, dhe pret që fotografia të jetë më e qartë pas takimit të dy liderëve Zoran Zaev dhe Afrim Gashi, që siç njoftoi TV21, do të mbahet nesër.

Të Ngjajshme

Në Spitalin “Pirogov” ka mbetur vetëm një person nga të lënduarit në aksidentin në Bullgari

admin

Keqpërdori pozitën zyrtare, arrestohet 40-vjeçarja nga Struga

admin

(VIDEO) Hapet provizorisht Rruga e Arbrit, pjesa e Maqedonisë së Veriut as që ka nisur

admin

Leave a Comment