24.4 C
Skopje
October 20, 2019
Informacione Vendi

Zekiri: Ja kush e mbron Ali Ahmetin

Nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zekiri ka thënë se, Ali Ahmetin janë duke e mbrojtur gjykatësit e zgjedhur nga Sasho Mijalkov.
Ndonëse janë bashkë në qeverisje, ai ka adresuar kritika të ashpra në adresë të Bashkimit Demokratik për Integrim.
“Del Ali Ahmeti dhe thotë se kush do të na mbronte neve nëse do ishim përfshirë në kriminalitet. Si kush do t’iu mbronte? Po këta gjykatës që i vendosët bashkë me Sasho Mijalkovin dhe Blerim Bexhetin”, ka deklaruar Kurti në një intervistë për “Press24”. (INA)

Artikuj të ngajshëm

Ziadin Sela: Shkojmë në zgjedhje, na priftë e mbara

shprehja

INA: Zaev largohet, Qeveri teknike 100 ditëshe, zgjedhjet më 12 prill

shprehja

Pendarovski: Ja përse kam ftuar këtë format të liderëve, dy maqedonas dhe pesë shqiptarë

shprehja