October 6, 2022
Portali Shprehja

Zelenski thotë se forcat ukrainase po rimarrin vendbanimet: Po rikthejmë tokat tona

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky, ka thënë se forcat e tij kanë marrë dy vendbanime në jug të Ukrainës, një vendbanim të tretë në lindje dhe një territor shtesë në lindje të vendit.

Zelensky nuk tha saktësisht se ku ishin territoret dhe nuk dha asnjë afat kohor, përveçse tha se kishte marrë “raporte të mira” në një takim të dielën nga komandantët e tij ushtarakë dhe kreu i inteligjencës.

Në fjalimin e tij të natës me video, Zelensky falënderoi forcat e tij për çlirimin e një vendbanimi në rajonin lindor të Donetskut, një në drejtimin Lysychansk-Siversk dhe çlirimin e dy vendbanimeve jugore.

Të Ngjajshme

Konjufca përfundon në spital, pas lëndimit në këmbë

admin

Borrell: Në Pragë po krijojmë një rend të ri pa Rusinë

admin

Ndërtimtaria në Gjermani paralizohet pa punëtorët e Ballkanit

admin

Leave a Comment