May 28, 2022
Portali Shprehja

Zelensky bisedë telefonike me Scholz

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka zhvilluar së fundmi një bisedë telefonike me  kancelarin gjerman Olaf Scholz.

Tact Watches

Të dy udhëheqësit diskutuan ndihmën ushtarake, bashkëpunimin në sektorin e energjisë dhe rritjen e sanksioneve ndaj Rusisë.

“Ne vlerësojmë nivelin e lartë të dialogut me Gjermaninë dhe mbështetjen në luftën tonë!” tha Zelensky

.

Të Ngjajshme

”Levica”: Inspektime për flamurin shqiptar në stadiume dhe përmendoren e Xhemë Gostivarit

admin

Arrestohen dy shpërndarës të drogës në Shkup

admin

LSDM: Gjashtë nga shtatë të dyshuarit në “Parcela kriminale” janë në lidhje me VMRO-DPMNE-në dhe Mickoskin

admin

Leave a Comment