December 3, 2022
Portali Shprehja

Zelensky: Britania dhe Ukraina e dinë se çfarë do të thotë të luftosh për liri

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka falënderuar Rishi Sunak, për mbështetjen e tij pasi kryeministri britanik bëri vizitën e tij të parë në Kiev.

Në një postim në Twitter, Zelensky tha se Mbretëria e Bashkuar dhe Ukraina “e dinë se çfarë do të thotë të luftosh për liri”.

“Me miq si ju në krah, ne kemi besim se do të fitojmë,” tha Zelensky.

.

Të Ngjajshme

Alarm në Britani, katër fëmijë humbën jetën nga bakteri brenda pak ditësh

I dyshuari për vrasjen e shtatzënës vrau veten, nuk iu dorëzua policisë

Kalendari historik i datës 2 dhjetor

Leave a Comment