March 25, 2023
Portali Shprehja

Zelensky i shkarkon edhe disa zyrtarë të lartë ukrainas

Presidenti ukrainas ka bërë një goditje të mëtejshme ndaj zyrtarëve të lartë, disa javë pasi shumë zyrtarë qeveritarë u shkarkuan.

Guvernatorët e Luhansk, Odesa dhe Khmelnytskyi u shkarkuan të gjithë.

Në njoftim nuk është dhënë asnjë arsye nga përfaqësuesi parlamentar i qeverisë.

Volodymyr Zelenskyy ka udhëhequr një “aksion pastrimi” brenda qeverisë së tij për të luftuar korrupsionin, shkruan Skynews.

Kjo është pjesë e ofertës së tij që Ukraina të anëtarësohet në BE, pasi blloku ka thënë se ai duhet të merret me korrupsionin brenda qeverisë që të jetë në gjendje të anëtarësohet.

Të Ngjajshme

Ambasada e SHBA-së në Shqipëri: Kujdes me kandidatët dhe aktivitetet zgjedhore

admin

Macron: Të nis zbatimi i marrëveshjes së Ohrit

admin

Tërmet i fuqishëm në Iran, lëkundjet e orës 06:16 u ndien edhe në Turqi e Azerbajxhan

admin

Leave a Comment