May 28, 2022
Portali Shprehja

Zelensky kërkoi ndalimin e turistëve rusë, Rama i përgjigjet (VIDEO)

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama sot ka folur lidhur me kërkesën e presidentit ukrainas Zelensky për ndalimin e turistëve rusë.

Tact Watches

Ai nënvizoi se nuk ka një vendim të linjëzuar nga BE-së dhe për rrjedhojë do të vazhdojë ashtu sikurse ka bërë çdo vit tjetër lidhur me këtë çështje.

“Vendimet tona janë të linjëzuara me BE-në dhe përsa kohë nuk ka një vendim të linjëzuar të BE-së, atëherë do të vazhdojmë në të njëjtën rrugë si vendet e shkuara. Nëse do të ketë vendim nga BE-ja atëherë edhe ne do të linjëzohemi. Do të japim ndihmë monetare për Ukrainën”, deklaroi kryeministri Rama. (INA)

Të Ngjajshme

Serbia vendi që humb më së shumti banorë në gjithë botën

admin

Shqipëria dhe Kosova me operacion të përbashkët, kthejnë disa shqiptarë nga Siria

admin

Cramon: Shpresoj që Franca ta kuptojë se Kosova e meriton liberalizimin e vizave

admin

Leave a Comment