February 1, 2023
Portali Shprehja

Zelensky: Trupat ukrainase po zmbrapsin sulmet e vazhdueshme në Bakhmut

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, është shprehur se ushtarët ukrainas po zmbrapsin sulmet e vazhdueshme në qytetin Bakhmut në rajonin lindor të Donbasit.

Ai tha se në muajt e fundit në Bakhmut kanë qenë luftimet më të ashpra të luftës deri më tani, raporton Sky News.

“Bakhmut po qëndron pavarësisht gjithçkaje. Dhe megjithëse pjesa më e madhe e qytetit është shkatërruar nga sulmet ruse, ushtarët tanë po zmbrapsin përpjekjet e vazhdueshme ruse për të avancuar”, është shprehur Zelensky.

Të Ngjajshme

Ish-pjesëtari i Wagnerit rus: Ata që refuzonin të luftonin pushkatoheshin, Prigozhin është djall

admin

Një rrugë e Prishtinës të mbajë emrin e Joe DioGuardit

admin

Bie nga ura autobusi i nјë ekipi të futbollit, 4 viktima dhe 29 të lënduar

admin

Leave a Comment